ترکتازی انگلوفیل های عراقی در ایران
مصطفا لطفی کیان
17 اردیبهشت 1398
با شکست و تجزیه امپراتوری عثمانی در پایان جنگ جهانی اول بخش بزرگی از سرزمین های ایرانی کردستانات و میانرودان آن با نام جعلی عراق تحت استعمار بریتانیا درآمد. پس از یک دهه این کشور به ظاهر مستقل شد و حکومت های مختلفی را تجربه کرد تا نوبت به حزب بعث رسید. در اواخر دهه چهل و اوایل دهه پنجاه خورشیدی رژیم بعث عراق ده ها هزار تن از شیعیان عمدتاً ایرانی الاصل را از این کشور اخراج کرد. نظام پهلوی بنا بر اصل حمایتگری خود از ایرانیان و ایرانی تباران به این آوارگان پناه داد و مردم ایران پذیرای آنان شدند. آن ها عموماً افراد شریف و خانواده های اصیل بودند که پس از بازگشت به شهرها و روستاهای آبا و اجدادی خود و یا سکنا داده شدن در مناطق مختلف روال عادی کار و زندگی را پی گرفتند اما در میان آن ها افراد و خانواده هایی هم بودند که پیوندهایی با دستگاه استعماری انگلیس در عتبات داشتند. خانواده هایی که اکثراً جزو آخوندها و طلبه های حوزه نجف بودند. حوزه نجف بنابر خاطرات آرتور هاردینگ، سفیر و دیپلمات ارشد بریتانیا در کشورهای منطقه با هزینه ای که از موقوفات هندوستان تأمین شد تحت نفوذ بریتانیا درآمد.
 
آن ها پس از استقرار و اتصال به انگلوفیل های ایران هزار فامیل خود را بازسازی کرده و طبق سنت استعماری انگلیس پست های کلان و کلیدی کشور را نشانه رفتند و انقلاب سیاه نیز این فضا را برای آنان فراهم کرد. پست های حساس قانون گذاری، قضائی، اقتصادی، امنیتی، انرژی، دیپلماتیک، تبلیغاتی، و تربیتی.
 
آن ها که فاقد هرگونه عرق ملی هستند در پست های فوق به اجرای مو به موی دستورات استعماری پرداختند. با تقویت سپاه (حافظ الثوره الاسلامی) برای خود گارد شخصی درست کرده و نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی ضربه خورده یا آلوده شده ملت ایران پس از واقعه ۵٧ را بیش از پیش به حاشیه راندند. پس از ورود به صدا و سیما و ریاست و مدیریت بر آن شبکه های استانی را به عنوان آغازی برای فدرالیسم وارونه دولتی استارت زدند و با راه اندازی شبکه های مختلف ماهواره ای طرح فریب رسانه ای مردم دلزده ایران از شبکه های داخلی را ریختند. از طریق سیستم آموزشی کشور بنای گسترش خرافات را گذاشتند و از طریق شبکه مذهبی کشور بنای یارگیری و گستردن تفرقه مذهبی را شدت بخشیدند. با نشاندن سرکردگان سپاه به جای پیشکسوتان و مدیران ورزشی اوباشی گری و هموطن ستیزی را وارد سکوهای ورزشگاه هایی کردند که همیشه جایگاه ورزش دوستی و وطن پرستی بوده اند.
 
آن ها نقش اصلی در نگرفتن خسارات جنگ هشت ساله از دولت عراق و خارج کردن ثروت های عظیمی از ملت ایران به بهانه بازسازی عتبات و دفاع از حرم ایفا کردند.
 
رئیس وقت کمیسیون امنیت ملی که یکی از همین جماعت بود کسانی را که پیگیر حقوق ملت ایران در دریای کاسپین بودند خائن به ایران خوانده بود!
 
آن ها زیر سایه شوم بنیادها و فضای انقلابی با ولع تمام دست تعدی به اموال و املاک مردم و بیت المال دراز کردند و فضای زندگی مردم و محیط زیست کشور را به تخریب و نابودی کشاندند. با همه اینها به دلیل رخنه در قوای مختلف کشور از هرگونه افشا و پیگرد در امان بوده اند.
 
بریتانیا تا کنون پوشش کاملی به این جماعت داده است. از اعطای تابعیت انگلیس و کانادا تا خدمات سیستم بانکی آن به پول های غارت شده، ارائه تخصصی ترین خدمات پزشکی در بیمارستان های انگلیس به آن ها تا پرورش فرزندان آن ها در سیستم آموزشی انگلستان، از ساخت سریال دائی جان ناپلئون برای انگ زدن به مخالفان استعمار انگلیس تا نشان دادن چهره های معتدل از آن ها در رادیو و تلویزیون بی بی سی.
 
این جماعت وقیح و عموماً هتاک که مانند همه عوامل استعمار از هر احساس و عاطفه انسانی تهی هستند به همراه جفت دیگر خود یعنی روسوفیل ها که بخش های دیگر از کشور ما را در چنبره خود دارند امروز نیز برای حفظ موقعیت خود میلیشیای عراقی و لبنانی و پاکستانی و افغان را وارد ایران کرده است.
 
آن ها که رابطه صمیمانه ای نیز با دموکرات های آمریکایی دارند در این سال ها ایران را تبدیل به پایگاه سیاست های استعماری و سپر بلای انگلیس در برابر دیگر رقبایش نموده و سنگین ترین هزینه های تاریخ را تا به امروز به ملت ایران تحمیل نموده اند.
 
فرستادن دیدگاه
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
 
دیدگاه کاربران :
تاکنون هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است !
    
 
صفحه اصلی  بازگشت
 
تاریخ آخرین بروزرسانی : شنبه 19 مرداد 1398