وزارت اطلاعات برای دومین بار مانع از اشتغال به حرفه وکالت سیاوش رهایی شد
11 اسفند 1392

وزارت اطلاعات دولت «تدبیر و امید» برای دومین بار از اشتغال به شغل وکالت سیاوش رهایی، از اعضای حزب پان ایرانیست جلوگیری کرد. وزارت اطلاعات پیش از این در تاریخ شهریور 1390 مانع از اشتغال ایشان به حرفه ی وکالت شده بود که با روی کار آمدن دولت «تدبیر و امید» این حکم غیر قانونی مورد اعتراض نامبرده واقع شد.


گفتنی است وزیر اطلاعات در آغاز به کار دولت جدید یکی از سیاست های وزارت اطلاعات را«قانون‌مداری کامل و رعایت حقوق قانونی، شرعی و اخلاقی آحاد جامعه و حمایت از حقوق شهروندی و آزادی‌های قانونی» اعلام کرده بود!


یادآور می گردد ماده ی 23 اعلامیه جهانی حقوق بشر اعلام می دارد :
«هر انسانی حق دارد که صاحب شغل بوده و آزادانه شغل خویش را انتخاب کند، شرایط کاری منصفانه مورد رضایت خویش را دارا باشد و سزاوار حمایت در برابر بیکاری است.»


 
فرستادن دیدگاه
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
 
دیدگاه کاربران :
اجرای قوانین اساسی ، جزایی ، مدنی ، حقوقی ، شرعی و عرفی و هر آن چه که قانون نامیده میشود بستگی به مصلحت نظام دارد . هر جایی مصلحت نظام حکم کند قانون اعمال میشود .تشخیص این مصلحت هم نه با قوای سه گانه است و نه با شورای تشخیص مصلحت نظام بلکه کارشناسان وزارت اطلاعات تصمیم گیر نهایی هستند . ازفرمایشات اقای وزیر هم نه دلگیر خواهیم شد و نه دلخوش .هر فرمایشی فرمودند از باب مصلحت نظام بوده و ما هرگز آن را به حساب مصلحت مردم و کشور نمیگذاریم .
منوچهر یزدی
با درود ؛ باکی نیست اما دولت محترم دیگر خواهشا دم از قانون مداری و حقوق شهروندی نزند . دوستی به درستی گفت که منشور حقوق شهروندی دولت محترم منشور آزادی تجزیه طلبان و شوونیستهای قومگراست. دولت محترم که این روزها نشریات وابسته اش را به پایگاه تجزیه طلبها تبدیل کرده است ،بدیهی است که در راستای اهدافش می بایست جلوی فعالیت شغلی یک پان ایرانیست را بگیرد آنهم یک پان ایرانیست وفادار . پاینده ایران
دکتر موسوی
روشنایی بر تاریکی پیروز میشود .
کسری
اکنون از برکات حضور عناصر ضدایرانی(ضدناسیونالیسم و ضدآیین شاهنشاهی)توده ای-اسلامی فردپرست از صدر تا بذیل بجای افراد ملت گرا(میهن پرست) مفاهیمی چون "مسؤلیت ومدیریت،قانون و حقوق،وحتا شرع واخلاق" 100 درصد فروریخته و تنها در منافع باندی و مافیایی آنان خلاصه و تفسیر میشود ولاغیر.آیا از حاکمان ضد ملی و فرد پرست میتوان انتظاری جز آنچه در این 35 سال رخ داده داشت ؟ آیا "از کوزه همان برون تراود که دراو نیست" ؟ پیروزی از آن آزادگان ایرانپرست است. پایدار باد سرور سیاوش.
کیوان زارع
    
 
کلمات کلیدی :    وزارت اطلاعات    وکالت    حقوق بشر    سیاوش رهایی
صفحه اصلی  بازگشت
 
تاریخ آخرین بروزرسانی : شنبه 5 خرداد 1397