ابوالفضل عابدینی به مرخصی آمد!
18 اسفند 1392

 ابوالفضل عابدینی، زندانی عضو حزب پان ایرانیست که 52 ماه از محکومیت حبس 12 ساله خود را سپری کرده است برای نخستین بار به مرخصی آمد. وی که در سال 1388 بازداشت شده بود و از بیماری قلبی رنج می برد تا کنون از حق انسانی مرخصی محروم بود و ساعتی پیش با وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی با دو ضامن به مرخصی ۱۰ روزه آمد.

ابوالفضل عابدینی که شاهد آثار شکنجه بر تن ستار بهشتی بود به علت مرگ ستار بهشتی شهادت داده بود و به زندان اهواز تبعید شد.

ابوالفضل عابدینی در فاصله سالهای 1384 تا 1386 چندین بار توسط نیروهای امنیتی استان خوزستان بازداشت و این بازداشت‌ها منجر به صدور حکم یک سال حبس تعزیری از سوی دادگاه انقلاب اهواز برای وی شد.

این زندانی پان ایرانیست در تاریخ نهم تیر ماه سال 1388 بازداشت و در تاریخ 4 آبان با قرار وثیقه از زندان آزاد شد. وی بار دیگر در تاریخ 12 اسفند ماه 1388در جریان دستگیری های گسترده‌ی کنش گران حقوق بشر ایران توسط سپاه همراه با ضرب و شتم در منزل پدری خود در رامهرمز خوزستان بازداشت و به سلول‌های انفرادی بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد.

درتاریخ 15 فروردین ماه در حالی که یک ماه از بازداشت وی نگذشته بود، دادگاه انقلاب اهواز ابوالفضل عابدینی را به اتهامات ارتباط با دول متخاصم، فعالیت‌های حقوق بشری و تبلیغ علیه نظام از طریق مصاحبه با رسانه های بیگانه به 11 سال حبس تعزیری محکوم کرد. این حکم مربوط به پرونده پیشین عابدینی بود که به بازداشتش در تیرماه سال 1388و آزادی‌ اش با قید وثیقه 300 میلیونی در آبان ماه همان سال منجر شده بود.

در فروردین ماه سال ۱۳۸۹یک سال بعد از صدور حکم اول، ابوالفضل عابدینی بار دیگر از سوی شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری محکوم شد، این در حالی بود که وی در پرونده‌ی قبلی نیز به همین اتهام محکوم به زندان شده و در حالی سپری کردن این محکومیت بود. این حکم 13 اردیبهشت 1390 به عابدینی ابلاغ شد و محکومیت وی به 12 سال زندان افزایش یافت.

 
فرستادن دیدگاه
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
 
دیدگاه کاربران :
Marg bar jomhorie eslami
Vatanparast
درود بر سرور ابوالفضل،جوان نازنین،شیردل و مقاوم پان ایرانیست.آزاد و آزاده که هستی،رهایی ات از زنجیر اسارت ضحاک پیروز باد و مستدام .
کیوان زارع
    
 
کلمات کلیدی :    ابوالفضل عابدینی    زندانی سیاسی    بازداشت    زندان اوین    زندان اهواز    ستار بهشتی    حزب پان ایرانیست
صفحه اصلی  بازگشت
 
تاریخ آخرین بروزرسانی : شنبه 5 خرداد 1397