تجدید پیمان با رهبر حزب پان ایرانیست (دی 1393)
19 دی 1393

همزمان با چهارمین سال عروج آسمانی شادروان محسن پزشکپور رهبر نهضت و حزب پان ایرانیست جمعی از اندامان حزب بر مزار ایشان گرد آمدند و طی مراسمی یاد و اندیشه این مرد بزرگ و مبارز را گرامی داشتند.

ابتدا سرور کیوان زارع یار مبارز حزب با قرائت "سر آغاز" به نیایش خدای ایران و سپاس از مبارزان و پاسداران نیاخاک ایران زمین و فرهنگ اهورایی این مرز و بوم پرداخت و آنگاه بانو صفارپور دبیر کل حزب پان ایرانیست ضمن گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد سرور عبدالرضا طبیب یار دیرگام نهضت و حزب پان ایرانیست که به سرای باقی شتافته اند، جای خالی این معلم مسئول و بی ادعا را در این مراسم و در جمع اندامان حزب و یاران غم انگیز دانستند و آنگاه دبیر کل مبارز و وفادار حزب با احساسی درخور تمجید با شادروان پندار تجدید پیمان نموده اظهار داشتند: به نام یک سرباز نهضت، همانگونه که در آغاز مسئولیتم با خدای خود و با رهبر حزبم پیمان بستم برای پاسداری از آیین شکوهمند پان ایرانیسم که راه عظمت و سربلندی ایران است تا آخرین لحظات زندگی کوشا و وفادار خواهم ماند و در برابر ناملایمات و فشارها ایستادگی خواهم کرد و برای پیروزی آرمانی که به امانت به ما سپرده شده لحظه ای درنگ نخواهم نمود. بانو صفارپور با سپاس از حاضران که در این هوای سرد برای گرامی داشت "پندار" حضور یافته اند اضافه نمود: همه دوستان ما می توانستند در موقعیت های بهتر و مناسب تری قرار داشته باشند اما ترجیح دادند راه حزب را که راه سرافرازی ایران است دنبال کنند و از ورود به کشمکش های دنیوی بر سر پست و مقام و مال و منال بپرهیزند.

آنگاه سرور منوچهر یزدی (سخنگوی حزب پان ایرانیست) ضمن تجلیل از اندیشه ماندگار شادروان پزشکپور و قدردانی از همه آنان که دعوت رهبر نهضت را برای پاسداری از ایران و فرهنگ ایرانزمین پذیرا شده اند گفتند:
در آن روزهای آغازین مبارزات نهضت که دسیسه های بیگانگان به تجاوز به خاک پاک ایران انجامیده بود سرور محسن پزشکپور فریاد زد: "ایران در میان یک جهان دشمن قرار گرفته"، اینک نیز پس از گذشت زمان بسیار یاداور می شوم که تاریخ تکرار شده و ایران هم اکنون نیز در میان یک جهان دشمن قرار گرفته و نبردی بی امان بین عاشقان ایران و انیران در جریان است و شگفتا که دشمنان ایران نیز خود در میان انبوهی از چالش ها و نبردها گرفتارند و این نیست جز آنکه قدرتمندان و دولتمردان از راهی که فرهنگ ما بر آن استوار است عدول کردند. در فرهنگ ایرانزمین راه نجات بشر توسط معلم بزرگ ایرانی حضرت زرتشت برای همه زمان ها به صراحت بیان گردیده که: "راه یکی است و آن راستی است" و این پیام وجهه همت پدر ایران کوروش بزرگ قرار گرفت، تا آنجا که همه اقوام و تیره های ایرانی گرد درفش وحدت و نیرومندی به هم پیوستند و تمدن و فرهنگ شکوهمند ایران را بنا کردند و چراغی فروزان در ظلمت کده جهان آن روز شدند، اما از آن ایام که راه راستی و درستی فرو گذارده شد و دولتمردان از این آیین اهورایی فاصله گرفتند جنگ ها و بحران ها نا برابری ها و بی عدالتی ها نیز آغاز شدند.
سرور یزدی اشاره کردند: هر دولتی که راه راست و درست را نپیماید و از این مکتب انسانی عدول کند نه تنها بر ملتش جفا کرده که بر شرافت و شان آدم ها نیز ستم نموده و بستر مناسبی را برای فرصت طلبان، غارتگران، وطن فروشان، یاغیان، و نا به خردان فراهم ساخته است. عدول از این اندیشه والاست که امروز جهان را گرفتار خشونت و تروریسم و بی عدالتی نموده است.

سرور یزدی ادامه دادند: سرور پندار به ما یاداور شد ند که: "نهضت ریشه پیدا کرده و در حرکت است و چه بخواهند و چه نخواهند اهریمنان را در هرکجای ایران و در هرکجای جهان در هم خواهیم کوبید. این رسالتی است که ما به عهده داریم". اینک ما بر مزار پاک پندار حضور یافتیم تا به رهبرمان یاداور شویم که ما همچنان بر سر پیمانیم و نبرد ما با نادرستی و کژی و اهریمنان ادامه خواهد داشت و هیچ توطئه ای حتی تلاش برای تفرقه افکنی ها، ما را از سوگندی که برای وفاداری به تشکیلاتی که آرمان های نهضت پان ایرانیسم را پاسداری می کند غافل نخواهیم ماند.

در پایان این مراسم سرور قدرت الله جعفری قائم مقام حزب پان ایرانیست و یار همیشه وفادار نهضت و عضو شورای عالی رهبری با صدایی رسا و برامده از شور یک عاشق، هفت پیمان را صلا داد که حاضران تایید خود را با ایشان فریاد زدند.

این مراسم که از ساعت 11 روز آدینه 19 دی ماه 1393 در میان حلقه ای از ماموران اداره اطلاعات و نیروی انتظامی آغاز شده بود پس از ساعاتی پایان پذیرفت، اما در آخرین دقایق تقاضای غیر معمول ماموران برای بردن پرچم شیر و خورشید نشان ایران مراسم را به چالش کشید و دبیر کل حزب بانو صفارپور از دادن آن به شدت امتناع می ورزید. گفت و گوهای بسیار بر سر این مطلب که شیر و خورشید علامت هویت فرهنگی و سیاسی ملت ایران است و به هیچ دولت و حکومتی تعلق ندارد به جایی نرسید و این استدلال ها با جمله کوتاه که "ما ماموریم و معذور" پاسخ داده می شد، عاقبت با صلاح دید تنی چند از اندامان شورای عالی رهبری حزب، پرچم شیر و خورشید نشان ایران به رسم یادبود و به شرط آنکه حرمت آن را پاس بدارند به مامورین اهدا شد. امید که بر ماهیت و هویت این نقش تاریخی بیندیشند و بر احکام تاریخ و مفاخر یک ملت بزرگ که بر قلم بزرگان ما همچون فردوسی و مولانا جاری گشته عناد نورزند و راه های افتراق و جدایی را ببندند و به وحدتی که از آن دم می زنند وفادار باشند.

 
فرستادن دیدگاه
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
 
دیدگاه کاربران :
درود بر " پزشکپور بزرگ " که از کوشش میلیونها ایرانپرست به روشنی پیداست راه پر رهروش پیروز است .
کیوان زارع
قويترين حزب ملت ايران هستيم به اعتبار آن مسير مقدسي كه در آن قرار گرفته ايم . نيروهاي نهفته در زمان با ماست ، نيروهاي نهفته در تاريخ با ماست ، آن چيزي كه حركت تاريخ را بوجود آورده: قدرتهاي عظيم، نظمهاي عظيم ، صنعتهاي عظيم ، ارتشهاي عظيم را بوجود آورده آن در نظم ماست . ما در اين بستر حركت ميكنيم ، در بستر اين رسالت تاريخي ، در بستر اين پيام تاريخي . مي پرسيد بلي كدام پيام ؟ كدام پيام ؟ اين پيام تاريخي كه ما اين چنين از آن ياد ميكنيم يك زمان مادها را برانگيخت وحدت تيره هاي كرد وآذري واراني را پديد آورد بدنبال خودش پادشاهي شكوهمند ماد را ايجاد كرد . همان پيامي است كه تيره هاي متحد شده مادها را در پارسها پيوند داد ونظم شكوهمند شاهنشاهي هخامنشيان را ايجاد كرد . همان پيامي است كه تيره هاي غرب وجنوب ايران را با تيره هاي شرق پيوند داد وآيين پادشاهي پرمقاومت ولجوج وسرسخت اشكاني را پديد آورد وسرانجام اين همان پيام ونظمي است كه بعد از طوفانهاي تاريخ ، آن زمان كه بهاران دورانهاي تاريخي ما پيام طبيعي خودش را الهام ميكرد در صورت و به چهره نظم شكوهمند ساسانيان در آورد ، اين همان پيامي است كه ملت ايارن را بعد از دوران ساسانيان آن زمانيكه بسياري از ملتها مليت خودشان را ،‌ زبان خودشان را ، فرهنگ خودشان را از دست دادند آنچنان قوي ونيرومند بگرد هم آورد كه توانستند سلسله هاي نيرومندي مثل صفويان را بوجود بياورند . اين نظم در وجود ما هست . 19 مهر 1350 دکتر عاملی تهرانی
آرش جهانشاهی
روان دکتر عاملی شاد که به راز نهفته تاریخ اشاره کرده اند . بی تردید وجود این اندیشمند بزرگ در کنار محسن پزشکپور که عاشق ایران بود میتوانست ایران را به حرکت در آورد اما افسوس که دشمنان ناسیونالیسم ملت ایران همیشه برای خاموش کردن این صداها در صحنه سیاست آماده و گوش به فرمان بوده اند
پان ایرانیست باز نشسته
ماموران اطلاعات که درخواست پرچم شیر و خورشید نشان را کردند خود میدانند که این درفش متعلق به تاریخ ایران است اما برای خود شیرینی و برای این که دست خالی به اداره برنگشته باشند چنین تقاضایی کردند . شاید که در باره آن فکر کنند
سپیده
    
 
کلمات کلیدی :    محسن پزشکپور    پندار    شورای عالی رهبری    زهرا صفارپور    منوچهر یزدی    حزب پان ایرانیست
صفحه اصلی  بازگشت
 
تاریخ آخرین بروزرسانی : شنبه 5 خرداد 1397