مراسم چهلم سرور دکتر عبدالرضا طبیب
18 بهمن 1393

پاینده ایران

چهلمین روز درگذشت روانشاد سرور دکتر عبدالرضا طبیب روز جمعه 1393/11/10 ساعت 4 بعد از ظهر در دفتر مرکزی حزب پان ایرانیست (پایگاه سیاوش) برگزار شد.

در این نشست خانواده محترم سرور دکتر طبیب، وابستگان، دوستان، مسئولین شهرستان های ارومیه، اصفهان، آبادان، شاهین شهر، نوشهر، رئیس و اعضای شورای داوران و کلیه اعضای شورای عالی رهبری، بانوان، پیش کسوتان و جوانان حزبی حضور داشتند. این نشست به جهت ادای دین و احترامی بود از سرباز وفادار و صدیقه نهضت یادگار رهبران و بزرگان حزب، روانشادان سرور پزشکپور (پندار)، سرور دکتر عاملی (آژیر)، و سرور دکتر حسین طبیب با مدیریت سرور قیاسیان( مسئول دفتر مرکزی حزب) با شکوهی هرچه تمام تر برگزار گردید.

سخنرانان مراسم عبارت بودند از:
بانو صفار پور (دبیرکل حزب) که از سرور دکتر طبیب به عنوان سمبل مقاومت، صداقت و وفاداری یاد کردند و گفتند از اینکه نهضت چنین بزرگ مردی را از دست داده است متاسفیم و نبودشان را ضایعه بس عظیم برای حزب دانستند.
آنگاه سرور جاوید از اصفهان پشت تریبون رفته و ضمن اعلام همبستگی با حزب و شورای عالی رهبری، به خانواده سرور دکتر طبیب تسلیت گفتند و یادی کردند از تمامی سرورانی که امروز در بین ما نیستند و سال ها در کنار دیگر همرزمان مبارزه داشتند. بعد از ایشان سرور دکتر سهراب اعظم زنگنه (عضو شورای عالی رهبری حزب) در بزرگداشت سرور دکتر طبیب و چگونگی راه و اندیشه و آرمان های پان ایرانیستی ایشان سخن گفتند. آنگاه دوشیزه آرمیتا طبیب سروده خود را که بیانگر آخرین لحظات زندگی پدر بود خواندند و حاضرین را تحت تاثیر قرار دادند و گفتند پدرم زندگی مرفه آمریکا را رها کردند و برای خدمت به وطن به ایران بازگشتند. پس از آن سرور رازی طبیب برادر بزرگوار روانشاد پای تریبون و رفتند ضمن تشکر از سوی خود و خانواده از بانو صفارپور و دوستان حاضر مختصری از محسنات برادرشان بیان داشتند.

در ادامه سرور کیوان زارع گفتند که در این سال ها از سرور دکتر طبیب آموختم که یک پان ایرانیست چه وظایفی باید در قبال نهضت و آرمانش داشته باشد. از دیگر کسانی که پای تریبون رفت سرور آرش جهانشاهی بود که به یاد سرور دکتر طبیب اشعاری از شاهنامه خواندند. در پی ایشان سرور نراقی با اشک پای تریبون آمدند و مطالبی از آهنگ های خون را خواندند. در این قسمت سرور قیاسیان، بانو شکوهی را که از همکاران سرور دکنر طبیب بودند دعوت کردند تا مطالبی از ایشان بگویند و شنیدیم از وفاداری، دلبستگی ایشان به ایران، مسئولیت کاریشان و تاسف از اینکه دیگر در کنارشان حضور ندارند.

آخرین سخنران سرور منوچهر یزدی (سخنگو و عضو شورای عالی رهبری حزب) بودند که ضمن تاسف از درگذشت ایشان به مسائل سیاسی روز اشاراتی داشتند. در پایان بانوی گران قدر، وفادار، و دلسوز ایشان بانو طبیب یادی کردند از خاطرات پر مهر و مسئولیت همسرشان و سپاس از برگزاری این نشست.

این مراسم در ساعت 6:30 بعد از ظهر با سرود "ای ایران" به پایان رسید. جا دارد از کلیه سروران حاضر به ویژه بانو فریده پزشکپور، بانو کهوایی، بانو منطقی، سرور مجید زامنی، خانواده محترم دکتر طبیب، و دکتر مازداد طبیب یادگار سرور دکتر حسین طبیب نهایت سپاسگزاری را داشته باشیم.

روح و روان سرور عبدالرضا طبیب و همه رفتگان حزب و آنان که در راه وطن به درجه شهادت رسیده اند قرین رحمت و شادی باد.

 

  

     

  

 

اثر طبع دوشیزه ایران طبیب شاعره گرانقدر و میهن پرست، فرزند شادروان عبدالرضا طبیب که در مراسم چهلم آن زنده یاد در پایگاه سیاوش حزب پان ایرانیست خوانده شد و همگان را تحت تاثیر قرار داد. برای این دخت ایرانی و خاندان طبیب آرزوی دل آرامی داریم.

 

در  رثای پدر...

 

ناگهان زیر و رو شدم یعنی، لحظه ای تاس ها بد آوردند

تیک های منظم قلبت، ناگهان خط ممتد آوردند

تیم احیا دقیقه ها ماساژ، نبض هایت کمی منظم شد

در دل ساده ام قرار آمد، لحظه ای اضطراب من کم شد

نفسم گیر می کند وقتی، نظم قلبت کمی به هم بخورد

آنکه قلب تپیده ات بوده، باید این بار هم قسم بخورد

شوک به شوک شوکه می شدم وقتی، دست دکتر تو را نشان بدهد

می شود خواست از خدا شاید، ساعت دیگری امان بدهد

دوست دارم و نمی گویم، زندگی خاستگاه عادت هاست

تیک ها نامشان زندگیند، جان من بسته علامت هاست

ناگهان زیر و روشدم وقتی، لحظه ای تاس ها بد آوردند

تیک های منظم قلبت، ناگهان خط ممتد آوردند

 

پاینده ایران

 

 
فرستادن دیدگاه
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
 
دیدگاه کاربران :
ﺑﻪ ﻧﻆﺮ اﻳﻨﺠﺎﻧﺐ ﺗﻨﻬﺎ ﺭاﻩ ﺳﻌﺎﺩﺕ و ﻛﺎﻣﻴﺎﺑﻲ ﺣﺰﺏ ﻭﺭﺟﺎﻭﻧﺪ ﭘﺎﻥ اﻳﺮاﻧﻴﺴﺖ اﺳﺘﻌﻔﺎﻱ ﺩﺑﻴﺮ ﻛﻞ اﻳﻦ ﺣﺰﺏ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ ﻛﻪ 7 ﺳﺎﻝ ﺗﻤﺎﻡ ﺑﻪ ﻣﻨﺼﺐ ﻗﺪﺭﺕ ﺗﻜﻴﻪ ﺩاﺩﻩ و ﻋﺎﻣﻞ ﺗﻔﺮﻗﻪ اﺳﺖ.
ﺷﻬﺮﺩاﺩ
درود نخست اینکه از همینجا بازهم از برگزاری این برنامه و شرکت کنندگان آن سپاسگزارم. دوم تا جایی که به یاد دارم ما مراسم چهلم پدر را روز قبلش برگزار کرده بودیم و آنچه که در دفتر حزب گرفته شد مراسم یادبود پدر بود نه چهلم چون معمولا چهلم را خانواده می گیرد نه سازمان . نکته دیگر اینکه آقا یا خانم شهرداد اگر برای پدر من احترام قائلی جای این کامنت زیر گزارش برنامه پدر من نیست. ضمنا در همین چند بیت چند اشتباه تایپی وجود داشت که یکیش اشکال وزنی ایجاد می کرد و دیگری ضعف تالیف تیک ها تا نشان زندگیند شوک به شوک شوکه می شوم وقتی دست دکتر تو را نشان بدهد
آرمیتا طبیب
سرور ارجمند سركار خانم آرميتا طبيب؛ درود. اينجانب چندين بار توفيق داشتم خدمت سرور شادروان پدر ارجمند تان برسم.در هر ديدار از او چيزي و تجربه اي آموختم و در چهر او و سخن اوچيزي به جز مهر ايران دوستي نبود. روانش به سپنتا مينو باد و يادش گرامي باد. براي شما آرزوي سلامتي و بهروزي و پيروزي دارم. ما در كنار شماييم.پاينده ايران
محمد. ر
    
 
کلمات کلیدی :    عبدالرضا طبیب    دفتر مرکزی حزب پان ایرانیست    پایگاه سیاوش    آرمیتا طبیب    حزب پان ایرانیست
صفحه اصلی  بازگشت
 
تاریخ آخرین بروزرسانی : شنبه 5 خرداد 1397