چرا اين همه مماشات با جنايات آل سعود؟
11 تيرماه 1391

به نام خداوند جان و خرد
پاينده ايران
 
مسئول پاسداری از جان و شرف ایرانیان در جهان کیست ؟
 

مماشات دولت ایران مصلحت اندیشی است یا ذلت پذیری ؟
 

اعدام بی سابقه 18 ایرانی در عربستان سعودی اعجاب و تنفر مردم آزاده جهان را بر انگیخت؛  نه بدان روی که آل سعود برخلاف تعهدات بین المللی عمل کرده و امضایش را در پای سند کنوانسیون 1963 نادیده گرفته بلکه  اعجاب  از آن روی است که چرا جمهوری اسلامی در تمامی سالهای حکومت اش نسبت به رفتار غیر دوستانه و غیر انسانی حکام عربستان نسبت به ایرانیان مماشات میکند و بر خلاف رویه های سیاسی، پاسداری از جان و مال و شرف ایرانیان را از یاد برده است ...؟

 

خشونتهای حکام آل سعود امری تازه و نوظهور نیست و متاسفانه ملاک و ضابطه رفتاری مامورین این کشور نشات گرفته از اندیشه فرقه ای وهابیت است که به آنان مجال اندیشیدن در زمینه روابط حسنه بین ملتها و احترام به حقوق انسانی پیروان سایر مذاهب رانمیدهد و به زندگی قبیله ای و قرون وسطایی خو گرفته اند.
 

حزب پان ایرانیست ضمن اعلام انزجار از عمل وحشیانه آل سعود، اعدام 18 ایرانی اسیر را محکوم میکند و در این راستا پرسشهایی  را از دولت جمهوری اسلامی مطرح میسازد و آن اینکه یک دولت متجاسر و ساخته و پرداخته دست استعمارگران جهانی باید چه نوع رفتاری با ایرانیان داشته باشد تا مسئولان و حکومتگران ایرانی به خود آیند و پا سخ درخور را به بادیه نشینان عربستان بدهند ...؟
 

آیا حقارت و مزاحمت ایرانیهای زوار حج توسط  مامورین عربستان کافی نیست؟

آیا ضرب و شتم و تجاوز به حجاج ایرانی را فراموش کرده اید؟

آیا سرمایه گذاری بر سر تغییر نام خلیج فارس، اعلام دشمنی با هویت تاریخی و فرهنگی ایران نبوده است؟

آیا کشتار علنی شیعیان ایرانی بحرین، احساسات ملی دولتمردان ایران را بر نیانگیخته؟

آیا بمبگذاری مزدوران عربستان در عراق و کشتار ایرانیان، جنایت علیه ایرانیان  نیست ؟

آیا تحریک دولت های عربی در سراسر جهان علیه ایران، به اقتدار ملت ایران لطمه نزده است؟

آیا تحریک دولت امارات عربی در مورد جزایر سه گانه ایرانی دخالت در امور ایران نیست؟

آیا ارسال سیل دلارهای نفتی و اطلاعات نظامی به صدام حسین خیانت به ملت ایران نبود؟

آیا همسویی عربستان با آمریکا و اسراییل در جنگ نفت علیه مصالح و منافع ملت ایران، از زمان پادشاه فقید ایران تا به امروز  کافی نبوده که زمامداران ایران از خواب برخیزند و اقدامی در جهت حفظ حقوق ملت ایران و شان و منزلت مقام ایرانی نمایند؟

  

در شرایطی که احساس میشود عربستان آلت فعل سیاستهای امریکا و اسراییل در منطقه بوده و در پی ماجراجویی جدید در خلیج فارس است، لااقل ارتباط مسخره و غیر قابل قبول روابط بین دو کشور را قطع نمایید.
 

روابط بین ایران و عربستان تنها سودی که در بر داشته اعزام هر ساله میلیونها ایرانی به عربستان و سرازیر کردن میلیاردها دلار از بیت المال به جیب گشاد حکام ال سعود بوده است ... واریز سرمایه های ملی به جایی که دیگر حتی خدا هم آنجا را ترک کرده نه اجرای تکلیف شرعی است و نه مصلحت کشور را در بر دارد.

 

ملت ایران قرنهاست که خانه خدا را در دلهای خود ساخته و به معبود خویش عشق ورزیده ا ست ... این ملت نیاز به ارتباط با چنین حکومت جابر و آن قوم عقب مانده ندارد؛ اجازه ندهید صرفا به دلیل زیارت کعبه مورد اهانت و خشونت و بی حرمتی قرار گیرند، تا آنجا که حتی پیکر ایرانی های اعدام شده را به خانواده هایشان تحویل ندهند.


پاينده ايران

حزب پان ايرانيست

11 تيرماه 1390

 
    
 
صفحه اصلی  بازگشت
 
تاریخ آخرین بروزرسانی : شنبه 10 آبان 1399