دروغ شرم آور !
منوچهر یزدی
15 بهمن 1391

با فرارسیدن سالگرد انقلاب ، بلند گوهای رژیم پر سر و صدا تر از همیشه به باز سازی صحنه ها و رویداد های انقلاب اسلامی پرداخته و بر این گمان که نسل جوان بی خبر از دیروز است هر چه در توان دارند به آرایش و پیرایش آن می پردازند گر چه این جشن و سرور بی رمق هزینه بسیاری را می طلبد اما در این وانفسای گرانی و بحران اقتصادی دولتمردان نگران هزینه های این سفره گسترده نیستند و بالاخره فرصتی است که عده ای هرچه دل تنگشان میخواهد میگویند وغیر مسئولانه به حرافی و مهمل گویی میپردازند. غافل از آن که مردم تقریبا با این شعار ها و این قبیل برنامه های رادیویی و تلویزیونی آشنایند و چون همراه با دروغ و ریا است کسی را هم فریب نمیدهد. تنها تاثیری که در جامعه می بخشد تاسف عمیق مردم از ریخت و پاش های بی نتیجه مالی و فرصت طلبی کسانی است که در حاشیه این قصه پردازیها و نمد مالی ها کلاهی برای سر سودا زده خود می جویند .


سخن بر سر برخی دروغگویی های شرم آور است . دروغهایی که گوینده و نویسنده و برنامه ریزش را هم دچار دل بهم خوردگی میکند . یکی از این کلان دروغها را دیشب از تلویزیون آقای ضرغامی که بندرت نگاه میکنم بر حسب اتفاق شنیدم و دیدم . داستان بحرین بود و جدایی غم انگیز این بخش از خاک ایران و سکوت مرگباری که در جامعه روشنفکری و مذهبی آن روز ها سایه افکنده بود و در این ظلمت تاریخی تنها یک حزب و یک عده میهن پرست بودند که به شهادت سیاسی تن دادند ولی به ذلت و غفلت آلوده دامان نشدند و از تریبون مجلس شورای ملی علیه آن ترفند استعماری و معامله سیاسی سخن گفتند و بالاتر از همه دولت هویدا را استیضاح نمودند و عواقب تلخ آن را هم به جان خریدند و به جهانیان ابلاغ کردند که جدایی بحرین از ایران غیر قانونی است.


زنده یاد سرور محسن پزشکپور رهبر حزب پان ایرانیست با فریادی که از ژرفای وجودش بر خاسته بود بر استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظم شکوهمند تاریخی و اجتماعی ایران استناد میکرد که بحرین جزء لاینفک کشور ایران است و در پایان آن خروش تاریخی بود که دولت را استیضاح کرد تا مهر ابطال بر سند جدایی بحرین زده باشد . هویدا در موعد تعیین شده به مجلس آمد و پاسخی آبکی و غیر قا نونی به نمایندگان مجلس شورای ملی داد و لی سخنرانی به یا د ماندنی شهید دکتر عاملی تهرانی از این رسوایی پرده برداشت .


آن روز حزب پان ایرانیست به تنهایی و با سر افرازی بار سیاسی این جریان را به دوش کشید و امروز نیز تلویزیون جمهوری اسلامی بر غربت سیاسی پان ایرانیستها مهر تایید نهاد ولی نتوانست از افتخار آن بکاهد . نویسنده این برنامه در دستگاه دروغ پردازی آقای ضرغامی ، تحمل طنین فریاد های یک پان ایرانیست میهن پرست را نداشت و آن را بدون ارائه سند و مدرک ، ساختگی و دستمایه وزارت امور خارجه اعلام کرد .... !!

دروغی به شدت پوشالی ، رسواکننده و غم انگیز !!


هیچکس از سیستم تبلیغاتی یک نظام انتر ناسیونالیستی ، انتظار تایید یک رویداد ناسیونالیستی را نداشته و ندارد ، نادیده گرفتن ملی گراها هم امر جدیدی نبوده و نیست زیرا در همان روزهایی که پان ایرانیستها داشتند تاوان ایران پرستی را پس میدادند روشنفکران و مبارزان دینی و چپی در سکوت مرگباری فرو رفته و حاضر به همراهی و یا همدردی با آنان نشدند . امروز نیز برای توجیه غفلت شرم آور خود دست به فرا افکنی زده ، اقدام شجاعانه پان ایرانیستها را ساختگی اعلام میدارند تا فلسفه امت گرایی را بجای ملت گرایی جا بیندازند و فرصت های تاریخی را از یک ملت سلب و به حوزه کوچک و انحصا ری خود محدود نمایند .


ما از سیستمی که تحمل رییس جمهور خودش را به گناه سخن راندن ازمفاخر ایران را ندارد انتظار بیشتری نداریم اما از هم اکنون یاد آور شده باشیم که تذکر تاریخ سخت و غیر قابل بخشایش و پاسخ میهن پرستان تلخ و عبرت آموز خواهد بود وحضور آقای ضرغامی هم تا ابد پای این سفره پایدار نخواهد بود .

 
فرستادن دیدگاه
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
 
دیدگاه کاربران :
درود بر آقای یزدی، خیلی جالبه که یکسال پیش صدای آمریکا همین موضوع را مطرح کرد که اعتراض حزب پان ایرانیست به جدایی بحرین ساختگی بوده و درست پس از یکسال تلویزیون ضرغامی این کار را کرد. چقدر این حرومزاده ها با اربابهاشون برای کوبیدن میهن پرستان هماهنگ عمل میکنند. پاینده ایران.
ایرانی
پاینده ایران. درود بر سرور یزدی. بله سرور چنین است. آقایان بهتر است به جای کتاب ناصر انقطاع عزیزشان نگاهی به کتابی که خودشان چاپ کرده اند بیاندازند تا حقایق ماجرای بحرین را ببینند
سیاوش رهایی
    
 
کلمات کلیدی :    منوچهر یزدی    حزب پان ایرانیست    محسن پزشکپور    بحرین    جدایی بحرین    مجلس شورای ملی   
صفحه اصلی  بازگشت
 
تاریخ آخرین بروزرسانی : دوشنبه 22 دي 1399