کنگره هفتم حزب پان ایرانیست (کنگره آژیر)
سیاوش رهایی
24 بهمن 1376

رییس کنگره : سرور مهدی صفارپور

 نواب رییس : سرور بهمن احراری، سرور علی خرم

 منشی ها : سرور گلی کهوایی، سرور شهرام یزدی

 مکان : تهران، خیابان کورش بزرگ (شریعتی)، کوچه دیباج - دفتر مرکزی حزب پان ایرانیست

 

 کمیته ی تدارکات : سروران مهدی صفارپور، ابراهیم میرانی، قدرت الله جعفری، رضا کرمانی، منوچهر یزدی، ابوالقاسم پورهاشمی، حسین شهریاری، احمد نجف آبادی، اسماعیل رحیمی، ابراهیم قیاسیان، دکتر عبدالرضا باستانی

 

گزارش کنگره :
از ساعت 8:30 بامداد به تدریج اعضای کنگره در مکان برگزاری اجلاس گرد آمده و فضایی از همدلی و شادی را پدید آوردند. کنگره در ساعت 10:30 با خواندن "سرآغاز" توسط بانو پری بستر آهنگ رسماً آغاز گردید. در ابتدا سرور محمدعلی زرشکی ریاست سنی را به عهده گرفتند و دو تن از جوانان حزب به نام های سالار سالمی و ظریفیان به سمت منشی برگزیده شدند. پس از آن سرور زرشکی ضمن خوش آمد گویی به باشندگان از سرور منوچهر یزدی – دبیر کمیته ی برگزاری – دعوت کردند تا گزارش کار کمیته را ارایه نمایند.

 

پس از سخنان سرور منوچهر یزدی هیئت رییسه ی کنگره برگزیده شد و سرور مهدی صفارپور به عنوان رییس کنگره سخنانی ایراد کردند. سپس آیین کار کنگره به رای گذاشته شد و به تصویب رسید. آن گاه سرور محسن پزشکپور – رهبر حزب پان ایرانیست – پیشنهاد دادند تا به پاس اندیشه ی توانا و کوشش های ارزنده ی دکتر محمدرضا عاملی تهرانی کنگره هفتم به نام « آژیر » نامیده شود. این پیشنهاد با استقبال بسیار باشندگان روبرو و به تصویب رسید. سپس سرور محسن پزشکپورگزارش مبسوطی پیرامون کوشش های انجام گرفته در سال های گذشته ایراد فرمودند.

 

پس از بیانات سرور محسن پزشکپور که با استقبال شدید باشندگان رو به رو شد رییس کنگره اعلام داشتند چنان چه هر کدام از سروران پرسش، نظر یا پیشنهادی دارد بیان کند. در این مرحله سرور زهرا صفارپور چهار پرسش خود را از سرور محسن پزشکپور بیان داشتند. پس از آن در ساعت 13.30 اعلام تنفس شد.

 


ساعت 14.30 رسمیت مجدد جلسه اعلام و سرور علی خرم اداره ی نشست را بر عهده گرفتند. در ادامه و پس از بحث های مفصل کنگره پیشنهاد زیر را به اتفاق آرا تصویب کرد :
« سرور محسن پزشکپور (پندار)، به عنوان پیام آور و رهبر نهضت پان ایرانیسم، با حق شرکت در جلسات ش.رای عالی رهبری حزب پان ایرانیست برگزیده می شوند. »

 


پس از ارائه ی پیشنهادهای گوناگون و بررسی آن ها، با خواندن نامه ی سرور ناصر پل که به نمایندگی از چند تن دیگر از سروران درخواست عضویت سرور دکتر هوشنگ طالع را در شورای عالی رهبری کرده بودند، هنگام انتخاب شورای عالی رهبری حزب پان ایرانیست فرا رسید.

 


اسامی 20 تن از اندامان حزب که به وسیله ی کنگره معرفی شده بودند، ثبت و رای گیری به عمل آمد. نتایج آرا به شرح ذیل می باشد :

 


تعداد رای - نام  

61 - مهندس رضا کرمانی
54 - دکتر سهراب اعظم زنگنه
52 - ابراهیم میرانی
51 - مهدی صفارپور
36 - قدرت الله جعفری
34 - منوچهر یزدی
27 - دکتر عبدالرضا باستانی
27 - اسماعیل رحیمی
20 - رسول رازی
20 - نوربخش رحیم زاده
17 - عبدالرضا طبیب
15 - محمدعلی زرشکی
15 - زهرا صفارپور
15 - حسین شهریاری
13 - دکتر عبدالله افسرپور
13 - مهندس ابراهیم قیاسیان
9 - مهندس فضل الله امینی
7 - دکتر هوشنگ طالع
5 - داوود ضرغامی

 


توضیح این که با توجه با آرای مساوی سروران دکتر باستانی و رحیمی میان ایشان قرعه کشی به عمل آمد که دکتر باستانی به عنوان عضو شورای برگزیده شدند. پس از آن رای گیری برای اعضای علی البدل شورا به عمل آمد و در مجموع اعضای اصلی و علی البدل بدین ترتیب انتخاب شدند :

 


اعضای اصلی شورای عالی رهبری حزب پان ایرانیست :
1- سرور مهندس رضا کرمانی
2- سرور دکتر سهراب اعظم زنگنه
3- سرور ابراهیم میرانی
4- سرور مهدی صفارپور
5- سرور قدرت الله جعفری
6- سرور منوچهر یزدی
7- سرور دکتر عبدالرضا باستانی

 


اعضای علی البدل شورای عالی رهبری حزب پان ایرانیست :
1- سرور اسماعیل رحیمی
2- سرور مهندس پرویز ظفری
3- سرور مهندس ناصر پل
4- سرور رسول رازی
5- سرور دکتر میترا خسروی
6- سرور حسین شهریاری
7- سرور نوربخش رحیم زاده


کنگره در ساعت 7 بعد از ظهر با خواندن هفت پیمان توسط سرور مهندس ابراهیم قیاسیان در میان ابراز شادی باشندگان پایان یافت.

 

 
فرستادن دیدگاه
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
 
دیدگاه کاربران :
تاکنون هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است !
    
 
کلمات کلیدی :    کنگره    کنگره هفتم حزب پان ایرانیست    کنگره حزب    حزب سیاسی    حزب پان ایرانیست    پان ایرانیسم    پان ایرانیست    سیاوش رهایی
صفحه اصلی  بازگشت
 
تاریخ آخرین بروزرسانی : سه شنبه 29 شهريور 1401