کتاب «کالبدشکافی روشنفکران سیاسی ایران (دهه چهل و پنجاه خورشیدی)»
منوچهر یزدی
22 بهمن 1393

کتاب «کالبدشکافی روشنفکران سیاسی ایران (دهه چهل و پنجاه خورشیدی)» نوشته ی منوچهر یزدی و با ویرایش و طرح روی جلد مهران شهرخانی تهرانی در 22 بهمن 1393 به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی (فروپاشی نظامات اجتماعی و تاریخی ایران)، توسط حزب پان ایرانیست منتشر شد.

این کتاب علاوه بر مستندات تاریخی شامل نکاتی است تا به حال در جایی دیگر بازگو نشده است. کالبدشکافی روشنفکران مخالف نظام پادشاهی و رهروان راه انقلاب اسلامی تاریخ نگاری نیست، بلکه ورود به پشت صحنه جریان های سیاسی و انقلابی است تا روشن گردد احزاب، سازمان ها، و گروهک هایی که اپوزوسیون نظام شاهنشاهی بودند و غالب فعالیت هایشان ترور و خیانت و افترا بوده و بیشترشان سر در آخور بیگانه داشتند، چگونه با تمام پارادوکس های ایدئولوژیک نهایتا به "جمهوری اسلامی" رسیدند و ایران را به سمت وضعیت کنونی راندند!

این کار با نگارش سلسله مقالاتی در سال 1388 صورت گرفت و در اختیار نشریه "حاکمیت ملت" از انتشارات حزب پان ایرانیست سپرده شد که به صورت سلسله مقالاتی چاپ گردید که هم اکنون به صورت کتابی در اختیار خوانندگان گرامی به ویژه نسل جوان که خواهان آگاهی هستند قرار گرفته است.

 

آن را می توانید از پیوند زیر بارگیری کنید: 

دریافت فایل PDF

 
فرستادن دیدگاه
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
 
دیدگاه کاربران :
درود بر سرور یزدی و قلم همیشه زیبا، شیوا و توانایشان که بسیار زودتر از افراد و احزاب دیگر روشنگر راه مبارزاتی جوانان و هم میهنان بوده و هست .قلم برنده و شکافنده ای که پرده های نیرنگ و جهل و دروغ را کنار زده تا تابش نوری باشد بر تاریکیهای مخوفی که بیش از 35 سال است بیراهه ها را فراراه جوانان میهن قرار میدهند.این کتاب ارزشمند(که انتشار آن یکی از آرزوهای من بود)به تنهایی برای بازشناسی کوره راههای دروغین منجر به "روز واقعه"از راههای روشن تاریخ معاصر کافیست.تندرست باشید
کیوان زارع
ﻳﻚ ﻣﻨﺒﻊ اﺳﺘﺜﻨﺎﻳﻲ و ﺩﺭ ﺣﺪ ﻧﺎﮔﻔﺘﻪ ﻫﺎ و ﻧﺎﺧﻮاﻧﺪﻧﻴﻬﺎ . اﻣﻴﺪﻭاﺭﻡ ﺩﺭ ﺩﺳﺘﺮﺱ ﺩﻳﮕﺮاﻥ ﻗﺮار ﮔﻴﺮد.
ﻛﺴﺮﻱ
ﻣﺪﻳﺮ ﺳﺎﻳﺖ: ﭼﺮا ﻛﺎﻣﻨﺘﻬﺎﻱ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﻣﻦ ﺭا ﺛﺒﺖ ﻧﻤﻴﻜﻨﻴﺪ. ﺗﻨﻬﺎ ﺗﻌﺎﺭﻳﻒ اﺯ ﺧﻮﺩﺗﺎﻥ ﺭا ﻗﺒﻮﻝ ﺩاﺭﻳﺪ. اﮔﺮ ﺑﻪ ﺩﻣﻮﻛﺮاﺳﻲ ﭘﺎﻳﺒﺘﺪ ﻫﺴﺘﻴﺪ ﻛﺎﻣﻨﺘﻬﺎﻱ ﮔﻮﻧﺎﮔﻮﻥ و ﻣﺨﺎﻟﻒ ﺭا ﺑﺮ ﺟﺎﻱ ﮔﺬاﺭﻳﺪ. ﭼﺮا ﺩﺑﻴﺮ ﻛﻞ ( ﺗﻤﺎﻣﻴﺖ ﺧﻮاﻩ ) ﺣﺰﺏ ﻫﻤﭽﻨﺎﺕ ﺑﺮ ﻣﺴﻨﺪ ﻗﺪﺭﺕ ﺗﻜﻴﻪ ﺯﺩﻩ اﺳﺖ?
ﺷﻬﺮﺩاﺩ
شهرداد گرامی، شما امروز دو دیدگاه گذاشته اید که پس از بررسی به نمایش گذاشته شد. دبیر کل حزب منتخب شورای عالی رهبری حزب می باشند و به صورت خودکامه و صرف بر نظر شخصی خودشان بر این سمت نیستند. شما اگر پیشنهاد یا انتقادی دارید می توانید مطرح کنید تا در شورای عالی رهبری حزب مطرح گردد.
مدیریت تارنما
درهای حزب پان ایرانیست به روی تمام ایرانیان باز است و شما شهرداد گرامی اگر چنانچه عضو حزب هستید و انتقادی در خصوص اداره حزب دارید میتوانید در روزهای یکشنبه هر هفته در ساعت 17 لفایت 19 به دفتر مرکزی حزب آمده و کتبا انتقاد و اعتراض خود را بیان کنید و بی شک اعتراض شما در شورای عالی رهبری مطرح و رسیدگی خواهد شد و مراجع دیگر حزبی همچون شورای داوران نیز داریم که در موارد بیشتر رسیدگی میکنند ولی اگر چنانچه عوض حزب نیستید حقی ندارید تا درباره ارکان حزبی سخن بگویید چه برسه به انتقاد.
آرش جهانشاهی
ﺟﻨﺎﺏ اﻗﺎﻱ ﺟﻬﺎﻧﺸﺎﻫﯽ ﺑﻬﺘﺮ اﺳﺖ ﺷﻤﺎ ﻭاﻗﻊ ﺑﻴﻦ ﺑﺎﺷﻴﺪ.
ﺷﻬﺮﺩاﺩ
پیامی از "سینا" دریافت شد که به دلیل محتوای توهین آمیز آن نمایش داده نمی شود.
مدیریت تارنما
با درود آیا این کتاب به صورت فیزیکی‌ در ایران چاپ شده است؟ آیا میشود این کتاب را در ایران خرید؟ در این صورت از کجا میشود تهیه کرد و از کدام انتشاراتی قبل تهیه است
ایزد مهر
کتاب کالبد شکافی روشنفکران متاسفانه چاپ نشده و شما میتوانید آن را از طریق سایت حزب پان ایرانیست مطالعه بفرمایید
مدیریت سایت
بي نهايت سپاس از شما.
شريعت
    
 
صفحه اصلی  بازگشت
 
تاریخ آخرین بروزرسانی : دوشنبه 22 دي 1399