کنگره نهم حزب پان ایرانیست (کنگره دکتر حسین طبیب)

رییس کنگره : سرور ابراهیم میرانی

نواب رییس : سرور قدرت الله جعفری – سرور فضل الله امینی

منشی ها : سرور زهرا صفارپور – سرور آرش کیخسروی

مکان : سعادت آباد – خیابان سرو غربی – پایگاه سیاوش

زمان : 15 شهریور 1381


گزارش کنگره :
نهمین کنگره ی حزب راس ساعت 10 بامداد روز آدینه 15 شهریور 1381 با خواندن سرود ای ایران آغاز به کار کرد. در آغازسرور عباس منطقی به عنوان ریاست سنی انتخاب گردیدند. با پیشنهاد گروه زیادی از شرکت کنندگان نام روانشاد سرور حسین طبیب برای عنوان کنگره به رای گیری گذاشته شد که به اتفاق آرا تصویب گشت.


رییس سنی کنگره با با برشمردن اسامی داوطلبان هیات رییسه کنگره نهم، موضوع را برای رای گیری مطرح که در نهایت سروران : ابراهیم میرانی به عنوان رییس کنگره، قدرت الله جعفری و فضل الله امینی به عنوان نواب رییس و زهرا صفارپور و آرش کیخسروی به عنوان منشی ها برگزیده شدند.


پس از استقرار هیات رییسه در جایگاه خود، سرور ابراهیم میرانی ضمن خوش آمد گویی به باشندگان، شمه ای از ماجرای کنگره هشتم و برخورد نیروی انتظامی با آن کنگره و سپس کوشش هایی که منجر به برگزاری کنگره ی نهم حزب گردید رای گیری در خصوص آیین نامه کار کنگره را اعلام و مواد آیین نامه با قرائت و توضیحات سرور مهندس امینی به رای گذاشته شد و مورد تصویب حاضران قرار گرفت.


در این اثنا اطلاع داده شد که ماموران یگان ویژه و نیروی انتظامی در خیابان محل برگزاری کنگره مستقر گردیده اند که رییس کنگره با اعلام موضوع کار بررسی اساسنامه و انتخاب اعضای اصلی و علی البدل شورای عالی رهبری را مقدم دانستند. در این هنگام از سرور مهندس امینی خواسته شد که پیشنویس اساسنامه پیشنهادی را به اطلاع حاضران رسانده و اوراق مربوط به اخذ آرا بین حاضران توزیع شد.


پس از آن سرور محسن پزشکپور پیام آور نهضت پان ایرانیسم سخنانی در خصوص آرنگ های کنگره نهم بیان کردند. سپس استاد نواب صفا که به عنوان مهمان کنگره حضور داشتند طی سخنانی علاقه ی خود را به پان ایرانیست ها و مبارزات بر حق ایشان ابراز داشتند.


بنا بر دعوت رییس کنگره، گزارش عملکرد شورای عالی رهبری توسط سرور منوچهر یزدی دبیر شورا به سمع حاضران رسید و پس از آن سرور فخرالدین سورتیجی سروده ای با عنوان "مرگ دیو سرخ" اجرا کردند. آن گاه سرور مهندس رضا کرمانی دبیر مسوول حزب گزارش کوشش های حزب را در فاصله کنگره هشتم تا نهم به اطلاع حاضران رساندند.


پس از یک تنفس یک ساعته و صرف ناهار نشست دوم کنگره در ساعت 14:15 دقیقه آغاز شد که در این بخش علاوه بر سخنرانی و خواندن اشعار توسط اندامان حزبی، پیام آقای عباس امیر انتظام و همسرشان به کنگره نهم خوانده شد. سرانجام پس از سه ساعت بحث و بررسی اساسنامه جدید حزب در 18 ماده و سیزده تبصره به تصویب حاضران رسید. سپس رای گیری برای انتخاب اعضای شورای داوران و شورای عالی رهبری حزب آغاز شد. کنگره نهم حزب با اجرای مراسم هفت پیمان حزبی به پایان رسید.

 

نتایج رای گیری در خصوص برگزیدن اعضای اصلی و علی البدل شورای عالی رهبری و شورای داوران به قرار زیر بود :


اعضای اصلی شورای عالی رهبری


نام – تعداد رای
1 – سرور دکتر سهراب اعظم زنگنه – 128
2- سرور قدرت الله جعفری – 127
3 – سرور ابراهیم میرانی – 125
4 – سرور منوچهر یزدی – 124
5 – سرور مهندس رضا کرمانی – 120
6 – سرور حسین شهریاری - 104
7 – سرور زهرا صفارپور – 86

 

اعضای علی البدل :
1 – سرور اسماعیل رحیمی – 83
2 – سرور نوربخش رحیم زاده – 80
3 – سرور ابراهیم قیاسیان – 76
4 – سرور خلیل طلایی – 69
5 – سرور رسول رازی – 58
6 – سرور مهدی توکلی – 37
7 – سرور مسعود جهان نما – 32

شورای داوران :
1 – سرور رسول رازی – 79
2 – سرور مهندس فضل الله امینی – 69
3 – سرور مسعود جهان نما – 59
4 – سرور دکتر عبدالرضا باستانی – 59
5 – سرور غلامحسین آصف - 48

 

 

پیوست :

اساسنامه ی حزب پان ایرانیست مصوب کنگره نهم